Regata del Desafiament 2009

2009-08-16
Aquest cap de setmana el nostre Club ha organitzat la sisena edició de la mítica Regata del Desafiament com a guanyadors de l’any anterior, assolint la xifra de 50 patins inscrits. Enguany el CM Torredembarra ha guanyat la regata.
La regata ha estat caracteritzada pel fluix vent que ha fet que cada una de les dues proves celebrades s’allargués fins a més de dues hores de durada. El dissabte vam realitzar un recorregut nou amb dos bastons i el diumenge una travessa tal com obliguen les normes d’aquesta prova, travessa que va consistir amb una cenyida d’una milla, boia a la punta de la Mora i porta al començament de la Platja Llarga, per tornar fent el mateix recorregut amb arribada de popa davant de la platja d’Altafulla Annex trobareu les classificacionsdocs/200908 Regata Desafiament.xlsClassificacions