L'equip CM ALTAFULLA 2 de patí júnior guanya el seu primer enfrontament a casa contra el CV Platja Llarga

L’equip CM ALTAFULLA 2 de Patí Júnior guanya el seu primer enfrontament a casa contra el CV Platja Llarga.
Ja ha començat la 2a Lligueta Catalana de Patí a Vela Júnior 2013 – 2014 i el nostre club participa enguany amb 2 equips:
• CM Altafulla 1 amb la Mariona i la Silvia Giménez, Alex i Pau Busquets, Yeray Susan, Xavi Vaillo i Pepe Sanchez.
• CM Altafulla 2 amb la Sofia i la Rebeca Testor, Sandra Santos, Xavi Sanchez i Bruno Valentín
Aquest cap de setmana l’equip de CM Altafulla 2 ha inaugurat la temporada.
El dissabte van fer les primeres classes teòriques de navegació en regata, preferències, reglament, banderes i tot seguit a muntar patins i a fer els primers trimats de vela i posició de pal. Tot i que feia un dia genial per navegar, el temps no va donar per més, així que van tornar a casa seva per concentrar-se per l’ enfrontament de diumenge.
El diumenge va començar amb sol, bona temperatura i poquet vent. Per part de Platja Llarga van venir 3 regatistes i pel nostre club l’equip de cinc membres al complert. El comissari Jordi Obach Jr. els hi va fer un petit briefing del que seria la regata repassant regles a la sortida, recorregut i preferències i tot seguit tots a l’aigua.
Amb un llevant de 5 nusos i mar plana es va donar la senyal per la primera sortida. Es van fer 4 proves i els nostres regatistes van guanyar les 4, amb 4 primers, 1 segon, 2 tercers, 2 quarts, 2 cinquens, i 1 sisè.
Per refer forces el Carles del club els hi va preparar un bon dinar per regatistes i pares.
FELICITATS a l’equip per aquesta victòria i benvinguts a l’apassionant món de la vela de competició.
Carlos Giménez