El nostre Club es suma a l'esdeveniment més gran de vela al món, Bart's Bash, que es celebrarà el proper 21 de setembre

El Club Marítim Altafulla s’ha unit al projecte Bart’s Bash que té com a objectiu assolir amb l’ajuda de clubs i navegants el rècord Guiness de l’esdeveniment de vela més gran del món per capturar la imaginació i promoure l’esport de la vela globalment.
Hem estat el primer Club català i un dels cinc primers espanyols a sumar-se a la iniciativa que neix al Regne Unit de la ma de la Andrew Simpson Sailing Foundation . La Fundació ha estat creada recentment com a tribut a la tràgica mort del navegant Andrew Simpson, alias “Bart”, durant els entrenaments de la Copa Amèrica a la badia de San Francisco l’any passat i, té com a objectiu animar als més joves a navegar.
Podeu trobar més informació a la web del projecte Bart’s Bash website
Bart's Bash