(ca)

L’equip del CM Altafulla guanya a l’equip del CM Sitges. Clicka a +info per veure les fotografies i la crònica de la regata.
Diumenge passat es va disputar al nostre club el tercer enfrontament corresponent a la Lliga Catalana de patí júnior. Tot el nostre equip, Mariona, Silvia, Pepe, Xavi, Yerai i Pau a mes del seu entrenador Victor, a excepció d’Alex que estava malalt, es va presentar, neoprè en mà per fer la regata. Del Club de Mar de Sitges només van venir dos regatistes capitanejats per l’Oriol Puig. L’enfrontament ja estava guanyat abans de començar. A les 11h amb un Mestral de 16 nusos van sortir al camp de regata amb el suport de dos pneumàtiques. Instants abans de prendre la primera sortida el vent va pujar ràpidament fins als 23 nusos amb ratxes de 25. Xavi va ser el primer a completar el recorregut el que ens assegurava els punts de l’enfrontament. Les bolcades es van començar a produir i Toni Rosinyol que feia d’Oficial de Regata va decidir no continuar amb les següents proves de la regata. Ja són tres les regates realitzades i la climatologia no ens ha acompanyat en cap d’elles ja sigui per excés de vent, per la pluja o per falta de vent no s’han pogut acabar els sis enfrontaments de cada regata. Després de la dutxa d’aigua calenta Yerai, que complia 14 anys, va convidar a tots els presents a un pica pica que va tornar la calor als regatistes que tot i la duresa del temps ho van passar superbé i ho van gaudir d’allò mes. Les properes regates el 24 de març a Badalona i el 7 d’abril al nostre club contra el CM Cubelles.